Jak bawic sie z niemowlakiem

Jak bawic sie z niemowlakiem

Porozmawiaj z nimi. Dzieci rozumieją więcej, niż nam się wydaje. Więc, spędzić trochę czasu z nimi rozmawiać o wielkim wydarzeniu. Można powiedzieć im o tym, co się stanie, kiedy go mieć dziecko, gdzie będą przebywać, a czego mogą oczekiwać. Jeśli masz dziecko w domu lub w ośrodku narodzin, może warto rozważyć pozwalając im być z tobą przy porodzie. Dzieci, które są bliskie przez matkę podczas jej pracy są bardziej prawdopodobne, aby zobaczyć nowe dziecko jako „nasz” zamiast obcego intruza! Niektórzy rodzice odkryli, że warto czytać książki, które mówią o coraz nowe dziecko w domu. Te często wyjaśnić w jaki sposób nowe dzieci potrzebują stałej opieki i karmienia.

Sprowadź pomoc. Przechodzenie od jednego do dwóch (lub dwie do trzech, i tak dalej!) To wspaniały czas, aby zapytać znajomych, rodzinę, dziadków i innych za niewielką pomocą. Podczas gdy ty i dziecko są w spoczynku, może ktoś grać z dzieckiem, zorganizować playdate lub wziąć je do parku na kilka godzin? Trochę dodatkowo jeden na jeden raz z ukochanej osoby dorosłej mogą nadrobić to, że masz zamiar dawać maluch nieco mniejszą uwagę na chwilę. Jest to czas dla taty do zintensyfikowania też. Podczas gdy on nie potrzebuje czasu, aby więź z noworodkiem, to może być to czas wzrostu w starszym dzieckiem, kiedy ogarnia tato jako ktoś, kto może zaspokoić swoje potrzeby.

Uważaj na słowa. Kiedy dziecko przychodzi, należy uważać, jak się fraza rzeczy. Jeśli starsze dziecko prosi cię o coś i nie można im pomóc, bo jesteś opiekę nad dzieckiem, nie „winę” go na dziecko. Powiedzieć coś w stylu: „Moje ręce są teraz zajęte, ale mogę bawić się z tobą w ciągu kilku minut. Dlaczego nie przychodzą tulić obok mnie, a ja przeczytam historię?”

Kolejna wskazówka, że ??niektóre mamusie odkryli pomocny jest rozmawiać aż starszego dziecka do dziecka.My moms uwielbiam iść ga-ga nad naszymi dziećmi, ale dlaczego nie chwalić na starsze rodzeństwo? „Ooh patrzeć na to co starszy brat robi! On buduje wieżę bloku i to baaardzo wysoki!” Może to starsze dziecko sercu puchnąć z dumy.

Nie czuj się winny. To bardzo typowe dla matek czuć się winny, wypierając ich starsze dziecko, ale dzieci mają do czynienia z pojawieniem się rodzeństwa od początku czasów! Będą one po prostu w porządku, a zyska towarzysza zabaw i być może przez całe życie przyjaciela. Bądź pozytywnie przejścia i Twojego dziecka prawdopodobnie będzie wybrać się na swoje emocje.

Artykuł napisany przez: