Jak przygotowac dziecko na pojawienie sie rodzenstwa

Jak przygotowac dziecko na pojawienie sie rodzenstwa

Mając swoje drugie dziecko jest ekscytujący czas, ale może też być stresujące dla swojego pierwszego dziecka, które nagle idzie z bycia twoim jedynym dzieckiem, do wielkiego brata lub siostry. Niezależnie, czy dziecko jest tylko 2 lub 10 nastąpi okres dostosowawczy dla niego lub dla niej. Na szczęście, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc rodzicom, jak przygotować je do ich nowej roli. Oto tylko kilka pomysłów:

Wielkie bracia i siostry są duże specjalnego. Mówić w sposób pozytywny z nimi o tym, co to znaczy być wielkim sis lub starszy brat. Naprawdę grać swoją nową rolę znaleźć i pomóc im poczuć się wyjątkowo i potrzebne. Będziemy chcieli, aby omówić w jaki sposób mogą być twoim pomocnika i ile dziecko będzie ich potrzebować. Można przypisać im konkretne zadanie, coś dostosowane do wieku. Dla młodszego dziecka, rozróżniając Pieluchy dla ciebie może być dobry. Pomóż dziecku, aby docenić, ile trzeba ich pomocy. Jednocześnie, nie przesadzaj i porozmawiać o dziecku zbyt wiele. Twoje starsze dziecko jest wyjątkowe i musi zrozumieć, że twoja miłość jest dla niego bezpieczne.

Nie planujemy żadnych innych istotnych zmian. To nie byłby dobry czas na wprowadzenie innych istotnych zmian w swoim życiu, takich jak nocnika, różnych ustaleń sypialnych lub innych podobnych zmian. Nie chcesz ich przerastają, ani dodawać żadnych dodatkowy stres dla ich życia lub same. Jeśli twój maluch jest nadal opieki, nie ma powodu, aby zatrzymać w czasie ciąży lub nawet po tym, gdy nowe dziecko przychodzi. Wiele matek wykazały, że tandem farmacja (piersią rodzeństwa, którzy nie są bliźniakami) jest bardzo korzystna i wspaniały sposób, aby ułatwić przejście dla starszego dziecka. Kiedy są pewni swojego miejsca w ich kolanach, nie są one tak może być zazdrosny, ani złe nowe dziecko.

Artykuł napisany przez: