Jak pomoc dziecku, ktore boi sie ludzi

Jak pomoc dziecku, ktore boi sie ludzi

Lęk jest powszechnie odczuwalne emocje wśród osób dorosłych, zwłaszcza jeśli jest poddawanych fizyczny lub emocjonalny stres, zmartwienia i ciśnienia. Jednakże, niepokój, nie jest ograniczona tylko do dorosłych. Niemowlęta mogą także odczuwać niepokój w postaci niemowląt lęku separacyjnego. Lęk separacyjny niemowląt występuje wtedy, gdy niemowlę uczucia niepokoju, kiedy on / ona jest oddzielony od rodziców lub opiekuna.

Jest to łatwe do zarządzania lęku separacyjnego z trochę know-how. Jednym z najlepszych sposobów zarządzania lęku separacyjnego jest po prostu pielęgnowaniu niemowlęta. Terapia nie jest wskazane, gdyż dzieci raczej nie odpowiedzieć. Jednak rodzice lub opiekun może skorzystać z porady terapeuty jest.

Skąd wiesz, że niemowlę cierpi na lęk separacyjny? To naprawdę nie jest trudne do określenia, jeśli spojrzeć na objawy objawy lęku separacyjnego. Najczęstszymi objawami są drażliwość, ciągły płacz i utrata apetytu. W niektórych przypadkach, niemowlęta tracą zainteresowanie grą. Ważne jest, aby zidentyfikować takie objawy lęku przed wcześnie rozwija się w depresji, który powodowałby więcej problemów dla rodziców i opiekunów.

Jak pomoc dziecku, ktore boi sie ludzi

Aby złagodzić takiego niepokoju u niemowląt, istnieją pewne interwencje rodzic lub opiekun może zrobić. Jedna interwencja jest rozwój pewnych nawyków. Dobrym nawykiem jest rozwijać, jeśli istnieje potrzeba, aby zostawić niemowlę, to najlepiej, że rodzic lub opiekun wraca do obecności niemowlęcia w regularnych odstępach czasu. Rodzic lub opiekun może stopniowo wydłużają te interwały aż do punktu, w którym dziecko nie odczuwa lęku, kiedy sama.

Inną rzeczą, która może pomóc w złagodzeniu lęku separacyjnego u niemowląt jest dostarczenie rozproszenia. Jeden z najlepszych rozrywek jest zapewnienie niemowlę z kolorowych zabawki. Gra miękkie muzyki może być również dobrą rozrywką dla niemowląt. Te rozrywki mogą być również stosowane w czasie rodzice lub opiekun do spania.

Jak pomoc dziecku, ktore boi sie ludzi

Poczucie niemowlęcia zapach rozwija się we wczesnym stadium, a większość dzieci może zidentyfikować i przyzwyczajają się do rodzica lub opiekuna zapachu. Można skorzystać z tego, pozostawiając lekko używane ubranie obok niemowlęcia. Jest to szczególnie przydatne w czasach, kiedy niemowlę jest w stanie uśpienia.

Stała upewnieniem kierunku niemowlęcia jest bardzo wskazane, aby zmniejszyć lęk ataków. Ataki te mogą przekształcić się w bardziej poważnych problemów w późniejszych etapach życia, jeśli nie załatwione. Jednak równowaga pomiędzy zapewnieniem niezależności i muszą być wprowadzone tak małe dziecko może być niezależny kiedyś, i nie będzie cierpieć z objawami lękowymi po oddzieleniu.

Artykuł napisany przez: